Dozownik papieru toaletowego, jako nieodzowny element każdej toalety

Niezbędnym elementem wyposażenia każdej toalety publicznej czy domowej jest dozownik papieru toaletowego. Dzięki nim możliwe jest funkcjonalne i higieniczne podawanie i porcjowanie papieru. Oprócz niezwykle prostych w obsłudze podajników papieru toaletowego dostępne są na rynku poręczne uchwyty na niego. Tego typu elementy wyposażenia pomieszczeń sanitarnych wykonywane są z wysokiej, jakości tworzyw sztucznych. Coraz częściej do ich wykonywania używana jest stal nierdzewna. W standardowych dozownikach na papier toaletowy wykorzystuje się papier toaletowy w trzech wariantach: w jumbo rolach, w małych rolkach o uniwersalnych wymiarach czy w pojedynczych listkach. Niektóre uchwyt papieru toaletowego wyposażone są w grzebień, który ułatwia odcinanie wybranej porcji papieru.

automatyczny uchwyt papieru toaletowego cosmos

Można zakupić typowy plastikowy pojemnik o białym kolorze. Jednak producenci stawiają na coraz to nowsze udogodnienia. Uchwyty do papieru toaletowego mają pasować do wystroju. Są przez to designerskie i stylowe. Przybierają różnorodne kolory, a materiały, z których są wykonane charakteryzują się trwałością i niezawodnością na długie lata. Są również niezwykle odporne na zadrapania i inne uszkodzenia. Dodatkowo wyposażone są w wizjer w różnym kształcie przydatny do kontroli poziomu wkładu oraz grzebień ułatwiający dozowanie wybranej części papieru.

Wśród szerokiej oferty na rynku można zakupić uchwyt na papier toaletowy jumbo. Jumbo to najbardziej popularny na rynku papier. Zarówno pojemni jak i papier występują w różnych wariantach, przez co można dopasować do dozownika rożnego typu papier. Oprócz typowego papieru typu jumbo w trzech wariantach (o średnicy 19cm, 23cm, 28cm) pasuje do takich pojemników zarówno papier w standardowych rolkach, jakie używa się powszechnie w domach, a także papier toaletowy w listkach. Producenci pojemników na papier jumbo przewidzieli fakt, że użytkownicy chcieliby wiedzieć, kiedy papier się kończy. Dlatego stworzyli w nich specjalne okienka do kontroli ilości papieru. W publicznych toaletach niejednokrotnie dochodzi do kradzieży papieru toaletowego. Brzmi dziwnie, ale tak się niestety dzieje. Dlatego producenci pojemników na papier toaletowy JUMBO wymyślili, aby posiadały one specjalny kluczyk, dzięki któremu możliwe jest zamykanie pojemnika. Odtąd złodzieje rolek papieru toaletowego mają spory problem.

automatyczny podajnik papieru toaletowego

Różnorodność oferowanych na rynku uchwytów na papier toaletowy pozwala na zamontowanie i użytkowanie ich w różnego typu miejscach użyteczności publicznej. Należą do nich szczególnie: lokale gastronomiczne, hotele, pensjonaty, szkoły, przedszkola, biura i zakłady pracy oraz mnóstwo innych. Również w prywatnych domach istotne jest posiadanie praktycznego i stylowego dozownika papieru. Dzięki szerokiej ofercie można wybrać taki, który szczególnie pasuje do wnętrza i wystroju łazienki, toalety. Producenci dbają o to, aby wszelkie elementy wyposażenia łazienek w tym pojemniki na papier toaletowy były specjalnie zaprojektowane pod kątem funkcjonalności nie zapominając przy tym o przyjemnej dla oka estetyce.