Jak przetwarza się odpady?

Recykling to jedna z metod ochrony środowiska. Dzięki niemu ogranicza się zużycie surowców naturalnych i zmniejsza ilość odpadów. Zbieramy osobno plastik byśmy mogli przetworzyć go jeszcze raz to jest właśnie recykling.

Plastik zbierany przez nas jest wywożony przez firmy zajmujące się tym a następnie dzielony na różne jego rodzaje dzięki temu można przetopić plastik i użyć ponownie do plastikowych opakowań. Recykling ratuje nasze środowisko, bo zużywamy mniej surowców naturalnych. Chronimy środowisko i walczymy o to by nasza planeta była zdrowa i czystka a przede wszystkim o to by nie zabrakło na niej surowców naturalnych, jakimi nas obdarzyła. Przetwarzanie plastiku zmniejsza ilość zalęgających odpadów, które rozkładają się bardzo długo.

Ochrona naszej planety to jest nasze główne zadanie przecież na niej mieszkamy, więc nie możemy przestać o nią dbać. Nasza planeta zasługuje na zadbanie o jej zasoby. Możemy jej pomaga c w bardzo prosty sposób segregując właśnie na przykład plastik a jest to przecież proste.