Jaki jest skuteczny sposób na pozbycie się much?

Sprawiają wiele problemów, nieraz okazują się sporym zagrożeniem dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Szkodliwe owady to goście, których nikt sobie nie życzy w swym domu. Jakie owady najczęściej wpraszają się do naszego rodzinnego gniazdka? W jakich przypadkach nasz dom może się stać ofiarą ich ataku?

Drewniany dom przyciąga: jakie owady są największym wrogiem drewnianych konstrukcji? Dom z drewna ma wiele uroku, a jego widok cieszy nasze oczy. Niestety, jest on łakomym kąskiem nie tylko dla nas, ale i dla wielu owadów. Drewno często pada ofiarą ataku larw. Proces rozwijania się zagrożenia jest dość prosty. Dorosłe owady składają w drewnie jaja, a gdy larwy się wykluwają – zaczynają niszczyć drewno. Choć larwy są niewielkie, mogą poczynić wiele szkód. Dla drewnianej konstrukcji sporym zagrożeniem okazuje się spuszczel pospolity, którego larwy żyją nawet do 10 lat. Larwy tych owadów mogą wgryzać się głęboko nawet w dość twarde drewno. A ponieważ szkodniki te działają w głębszych warstwach drewna, trudno jest w porę dostrzec oznaki ich działalności. Krótszym żywotem oraz mniej zakonspirowaną działalnością wyróżniają się larwy zagwoździka fioletowego.

Szkody poczynione przez te owady mają zazwyczaj charakter powierzchniowy, i choć nie można ich lekceważyć, nie stanowią one większego zagrożenia dla drewnianej konstrukcji. Kołatek domowy, kołatek uparty oraz gmachówka pniowa to kolejni wrogowie drewna, którzy często odwiedzają dom wzniesiony z tego materiału. Szkody wyrządzone przez te owady powinny być w porę usuwane, gdyż uszkodzone drewno staje się bardziej podatne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Uciążliwi sąsiedzi: i na te owady trzeba uważać Uciążliwość owadów i ich larw ujawniać się może nie tylko w drewnianych konstrukcjach. Każdy kąt naszego domu może się okazać miejscem idealnym dla owadów. W drobnych szczelinach, pod kamieniami oraz w spróchniałym drewnie, dość często pojawiają się mrówki.

Jeśli dodatkowo trzymamy w domu sporo słodkości, nasz dom stanie się dla tych owadów idealnym gniazdkiem. Zmielona kawa może skutecznie odstraszać te owady, można też do walki z nimi wykorzystać specjalistyczne środki chemiczne. Najlepiej jednak unikać pozostawiania słodkich produktów na wierzchu, a produkty spożywcze przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Innym owadem, który może wprosić się do naszego domu, jest skorek. Jego charakterystyczną cechą są szczypce, którymi może nam nieco utrudnić życie. W łazienkach często pojawiają się rybiki – nieszkodliwe owady, które uwielbiają wilgoć. Wbrew pozorom ich obecność nie wiąże się ze złą higieną. I choć rybiki nie stanowią dla nas zagrożenia, ze względu na ich mało przyjemny wygląd lepiej szybko się ich pozbyć.

Czy zwalczać złośliwe muchy? Polecamy lampy na muchy ze sklepu Robale.pl!

Lampa owadobójcza do obory

lampa owadobójcza do obory

Lampa owadobójcza do kuchni

lampa owadobójcza do kuchni

lampa owadobójcza na taras