Recykling- szansa na czyste środowisko

Góry śmieci zalegające na wysypiskach, na których nie widać nic innego oprócz zwałów śmieci. Jak tego można się pozbyć? Przecież nie mogą wiecznie zalegać i powiększać wysypiska.  Jest jedna rada – recykling.

Dzięki niemu pozbędziemy się szkła plastiku, papierów i metali z wysypisk śmieci, co zmniejszy w dużym stopniu zalęgające góry śmieci. Recykling zmieni wielkie wysypiska w mniejsze górki, których z czasem nie będzie wcale. Coraz sprawniej idzie nam likwidowanie śmieci albo inaczej przetwarzanie ich. Recykling w dużym stopniu pomaga pozbywać się śmieci zalęgających na wysypisku lub w magazynach.

Przetwarzanie śmieci jest też dobrym sposobem by pomagać naszej przyrodzie i nie wycinać coraz więcej drzew. Przecież o to w tym wszystkim chodzi byśmy nie niszcząc przyrody zdobywali wszystko, co nam jest potrzebne. Zieleń może pozostać by cieszyć nas i nasze dzieci. Drzewa, ptaki, rośliny to wszystko, czego nasze dzieci potrzebują do dobrej zabawy i dobrego samopoczucia i to właśnie my im zabieramy.