Sortowanie śmieci ma wpływ na naszą planetę

Nasza planeta staję się coraz bardziej czysta i to dzięki niewielkim działaniom. Sortowanie śmieci to jedno z takich działań prowadzi ono do magazynowania i następnie do przetworzenia lub zlikwidowania odpadów.

Sortowanie śmieci jest to podział na grupy i rodzaje odpadów. Pracuje nad tym wiele osób. Sortowanie śmieci pomaga w ich zlikwidowaniu, więc jest przyjazne dla naszego środowiska dzięki temu nie będą wycinane kolejne hektary lasów czy też nasze jeziora nie będą zatruwane. Zaczynamy myśleć o tym, co jest najważniejsze o naszej planecie, która bez naszej pomocy utonęłaby w tonach śmieci, które my produkujemy.

Dzięki naszym działania naprawiamy to, co sami zniszczyliśmy. Z czasem lasy jeziora rzeki zaczną odżywać. Możemy być zadowoleni z efektów, jakie nam daje segregacja śmieci. Bez tego planeta, na której żyjemy zginęłaby rośliny przestały by rosnąć a wody pitne wysychałyby. Tylko żebyśmy pomyśleli o tym wcześniej może nie było by takich strat w przyrodzie, jakie już są. Najważniejsze jest jednak, że zaczęliśmy myśleć nie tylko o sobie, ale i o tym, co nas otacza.