Telewizja przemysłowa , czyli bezpieczeństwo i nowoczesność

Obiekty takie jak hotel, restauracja, kantor, supermarket, galeria handlowa permanentnie narażone są na kradzieże. Złodzieje tylko czekają na odpowiednią okazję, by wykorzystać nieuwagę innych i zawłaszczyć nieswoje mienie. By zapobiec takim sytuacjom często korzysta się z firm ochroniarskich, które dbają o bezpieczeństwo obiektów. Jednak czasem nie sposób zapanować nad wszystkim i mieć na oku wiele miejsc na raz. Dlatego coraz chętniej z powodzeniem używa się monitoringu.

15

Umieszczone w kilku najważniejszych miejscach kamery obserwują całą dobę konkretne sfery. Z kolei specjalny system przesyła obraz z kamer do centrali. To tzw. telewizja przemysłowa, która ma szerokie zastosowanie w różnego typu budynkach.

Monitoring to podstawa

W hipermarketach, centrach handlowych każdego dnia przewijają się setki osób. Większość z nich udaje się tam w celach zakupowych, jednak są i tacy, którzy wykorzystując fakt dużej liczby osób i ogólnego zamieszania próbują ukraść różnego rodzaju przedmioty. Takie sytuacje zdarzają się nagminnie. Stąd wzięła się potrzeba zabezpieczeń, które będą odstraszały złodziei. Jednym z nich są właśnie kamery. Sam fakt, że z różnych stron obserwuje nas kilka takich urządzeń zniechęca wielu śmiałków. Zdają sobie sprawę, że to kwestia minut, a nawet sekund, jak pojawią się odpowiednie służby.

Kamery śledzą nas na każdym kroku, są w stanie z bliska przyjrzeć się ruchom. Na podstawie obserwacji danej osoby można stwierdzić, czy to potencjalny złodziej lub ktoś kto może wyrządzić jakieś szkody.

Bezpieczeństwo i wygoda

Telewizja przemysłowa to niezwykle wygodne, ale i precyzyjne rozwiązanie, które umożliwia pracownikom ochrony obserwację poszczególnych segmentów. Sprawdza się ono szczególnie na dużych powierzchniach, w miejscach, które ze względu na specyfikę, trudno byłoby upilnować strażnikowi.

Monitoring wizyjny stosowany jest w wielu firmach i dużych przedsiębiorstwach. Pozwala to w komfortowy sposób śledzić to co dzieje się na magazynach czy halach produkcyjnych. Chroni to przedsiębiorstwa przed dostaniem się do nich osób niepożądanych. Daje też możliwość kontroli własnych pracowników.

Siła kamer

Monitoring jest doceniany przez coraz większe grono użytkowników i staje się coraz powszechniejszą formą ochrony zarówno prywatnych posesji jak i przedsiębiorstw.

Dostępne na rynku systemy to najnowocześniejsze urządzenia, z których można korzystać całą dobę, a obraz jest przejrzysty zarówno w dzień jak i w nocy. Wysoka jakość obrazu i niezawodność to podstawa. Są różne rodzaje monitoringu i kamer, w zależności od charakteru obiektu, wielkości i potrzeb klienta.

Można nie tylko rejestrować i obserwować na bieżąco, ale też gromadzić i archiwizować nagrania, które w przyszłości mogą się przydać. Przy użyciu Internetu obrazy z monitoringu można swobodnie oglądać na laptopie, tablecie czy w telefonie komórkowym. Dla właścicieli obiektów, którzy ciągle są w rozjazdach to bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia kontrolę niemal z każdego miejsca na ziemi.

Więcej o telewizji przemysłowej na stronie projektu Vitisit.pl.